Замовити дзвінок

+38 067 32 39 688

+38 067 32 39 688

Контактні лінзи: найменш відчутний «інвентар» для спорту і відпочинку!

Раніше неодноразово зазначалося, що до відмови від носіння контактних лінз, в першу чергу, призводить дискомфорт при носінні. При цьому основною причиною дискомфорту є відчуття сухості очей. Якщо в повсякденному житті користувач ще може змиритися з тим, що носіння лінз періодично спричиняє дискомфорт, то під час пасивного або активного дозвілля, занять спортом, він сприймається досить важко. Погодьтеся, нікому не хочеться, щоб відпочинок був затьмарений неприємними відчуттями. На щастя, завдяки новітнім досягненням розробників, контактні лінзи у більшості випадків практично не відчуваються користувачами. Про те, яка продукція забезпечує такий приголомшливий ефект, а також про її властивості, піде мова у цій статті.

Лінзи, які не відчуваються на фізіологічному рівні

Для того, щоб користування лінзами сприяло приємному відпочинку або заняттям спортом, сумісність лінз з тканинами ока повинна бути на високому рівні, при цьому беззаперечно має зберігатися цілісність слізної плівки, яка є однією з найважливіших умов комфорту. Достатня фізіологічність лінзи досягається завдяки наявності таких якостей, як гарна змочуваність, стійкість до дегідратації і утворення відкладень, не дуже високий модуль пружності.

Перше місце у переліку найбільш фізіологічних лінз наразі справедливо обіймаймають сучасні силікон-гідрогелеві лінзи, які володіють практично всіма згаданими вище властивостями (чого не можна сказати про перші лінзи цього типу), та, на відміну від лінз з традиційних гідрогелевих матеріалів або з поліметилметакрилату (ППМА), не перешкоджають надходженню кисню до рогівки.

Силікон-гідрогелеві лінзи планової заміни ACUVUE OASYS with HYDRACLEAR Plus (Johnson & Johnson Vision Care), у яких показник проникнення кисню до рогівки становить 147 од., здатні на 100% задовольнити потребу рогівки в кисні. Революційна технологія Hydraclear Plus, що її застосовано при їхньому виробництві, забезпечує ідеально гладку поверхню лінзи та має високий ступінь гідрофільності. Це сприяє безпеці та відчуттю комфорту протягом усього періоду носіння лінз, незалежно від того, займається користувач спортом, або відпочиває вдома перед телевізором.

В силікон-гідрогелевих лінзах AIR OPTIX AQUA (CIBA VISION) використано унікальну технологію Aqua Moisture, що так само робить їх дуже фізіологічними для очей. Лінзи AIR OPTIX AQUA забезпечують незмінний рівень комфорту протягом всього терміну їхнього носіння. Aqua Moisture є технологією потрійного зволоження. Її перша складова – новий змащувальний агент, завдяки якому лінзи AIR OPTIX AQUA практично не відчуваються оком. Другою складовою є матеріал, з якого виготовлені лінзи, – лотрафілкон Б, який має високий рівень стійкості до дегідратації. І, нарешті, третя складова – ідеально гладка поверхня лінз, що перешкоджає накопиченню на ній різних відкладень, навіть ліпідних.

Висока фізіологічність є характерною також і для сферичних силікон-гідрогелевих лінз PremiO та торичних лінз PremiO Toric (Menicon). В цих лінзах ідеально збалансовані найбільш важливі показники: Dk/t (161 од.) та вміст вологи (40%). Такий баланс досягнений завдяки застосуванню запатентованої технології, що включає використання гідрофільного мономеру та унікальну обробку поверхні лінзи. Лінзи PremiO стійкі до дегідратації, що запобігає появі симптомів сухості очей навіть при безперервному носінні протягом семи діб.

 

Однак, фізіологічними для очей є не тільки силікон-гідрогелеві лінзи, але й лінзи, що виготовлені з біосумісних (омалфікон, хайоксифілкон) та подібних гфідрогелевих матеріалів, властивості яких копіюють гідрофільні властивості муцину – природної субстанції організму. До найбільш відомих біосумісних лінз належать створені за унікальною РС-технологією лінзи лінії Proclear (Cooper Vision). Їхній матеріал – омалфікон А – вирізняється високим ступенем стійкості до дегідратації. Лінзи Proclear дуже стійкі до утворення білкових та ліпідних відкладень та мають один з найкращих показників Dk/t (42,5 од.) серед гідрогелевих лінз.

Біосумісні якості притаманні також одноденним лінзам Morning-Q 1-Day та лінзам щомісячної заміни Morning Q55 (Interojo). Їх виготовлено з унікального матеріалу байоксифілкон (правильна назва матеріалу – Bioxifilcon A), який здатен утримувати вологу всередині лінз. До їхнього складу входить гіалуронат натрію, який дозволяє уникнути денатурації білка, що робить лінзи стійкими до утворення відкладень та дегідратації.

З огляду на успішність силікон-гідрогелевих та гідрогелевих біосумісних контактних лінз на ринку, не дивно, що знайшовся виробник, який вирішив об’єднати їхні переваги в одному продукті. Мова йде про силікон-гідрогелеві біомиметичні лінзи ClearLux Clariti, які випустила компанія Sauflon, відома своїми іноваціями в галузі створення контактних лінз, які за своїми властивостями схожі на рогівку. До лінійки Clariti, окрім лінз щомісячної заміни, належать сферичні одноденні лінзи ClearLux OneDay Aspheric та перші й поки єдині в світі торичні одноденні лінзи Clariti 1 day toric. Оскільки одноденний режим носіння особливо підходить людям, які захоплюються спортом, одноденні лінзи Clariti – прекрасний вибір для них. Фізіологічність цих лінз забезпечується завдяки застосуванню технології Aqua Gen, яка дозволяє об’єднати декілька мономерів для формування поверхні з високим рівнем змочуваності.


26.05.2017