Замовити дзвінок

+38 067 32 39 688

+38 067 32 39 688

Контактні лінзи: Успішна турбота про зір у 2010 році

Економічна нестабільність, або «велика рецесія», про яку офіційно було заявлено в червні 2009 року і яка продовжувала відчуватися протягом 2010 року, незначно заторкнула світову індустрію контактних лінз і практично не вплинула на її стабільність. Хоча економічний спад негативно позначився на добробуті багатьох користувачів контактних лінз, попит на сучасні розробки в галузі контактних лінз і засобів з догляду залишився незмінним. Все це ще раз доводить, що курс на безпеку, комфорт і високу якість зору, взятий провідними виробниками в цьому сегменті, повністю себе виправдовує. В цьому огляді ми зупинимо увагу як на основних тенденціях та показниках розвитку контактної корекції, так і на продукції, що робить її успішною сферою турботи про зір.

Основні тенденції та показники ринку контактних лінз.

Серед виробників лідерство в цьому сегменті, як і раніше, поділяють між собою компанії Johnson and Johnson Vision Care (44% світового ринку), CIBA VISION (22%), CooperVision (16%, що на 6% нижче за аналогічний показник у 2009 році) і Bausch + Lomb (14%, що на 1% вище за аналогічний показник у 2009 році) *.

У 66% випадків всіх підборів контактних лінз фахівці мали справу з силікон-гідрогелевими лінзами (в 2009 році цей показник становив 60%); в 25% випадків підбиралися гідрогелеві лінзи (у 2009 році - 29%), в 8% випадків - жорсткі газопроникні лінзи, що на 1% нижче, ніж у 2009 році. Зазначені показники демонструють, що силікон-гідрогелеві лінзи продовжують тіснити своїх основних конкурентів.

Що стосується оптичного дизайну контактних лінз, то в у цьому впевнено домінують м'які сферичні лінзи (54% від числа всіх підборів), потім йдуть м'які торичні лінзи (22%), м'які мультифокальні лінзи (11%), сферичні газопроникні лінзи (6%), мультифокальні і торичні газопроникні лінзи (3 і 2% відповідно).

Найбільш популярними в 2010 році були щомісячний (42%), двотижневий (36%) і щоденний (13%) режими заміни лінз. Цікаво, що в 2009 році більшість пацієнтів воліло лінзи двотижневої заміни (44%), наразі стає помітною певна перевага інтересу в бік лінз щомісячної заміни.

Розглянувши основні тенденції та показники світового ринку контактних лінз у 2010 році, звернемо тепер пильнішу увагу на сучасні розробки в двох провідних сегментах цього ринку. Йтиметься про силікон-гідрогелеві та гідро гелеві лінзи, частка яких становить 91% світового ринку контактних лінз.

 

Силікон - гідрогелеві контактні лінзи.

Як ми вже побачили, силікон-гідрогелеві лінзи в 2010 році підбиралися в середньому на 6% частіше, ніж у 2009 році. Зрозуміло, що комфорт, фізиологічність та інші позитивні властивості цих лінз з кожним роком і з кожною новинкою в цьому сегменті стають все більш очевидними. Розглянемо сучасні силікон-гідрогелеві лінзи, включаючи новинки, які в 2010 році користувалися попитом  в Росії й інших країнах світу і забезпечили зазначеному сегменту контактної корекції зору відчутний приріст.

Компанія Bausch + Lomb спрямовує свої зусилля не лише на випуск абсолютно нової продукції для користувачів контактних лінз, але і на вдосконалення тієї, якій пацієнти віддавали перевагу протягом останніх років і навіть десятиліть. Йдеться про силікон-гідрогелеві лінзи PureVision зі значно поліпшеними в 2008 році основними характеристиками, такими як більш низький модуль пружності та більш висока ступінь змочуваності поверхні.

Те, що сьогодні лінзи PureVision - це ціла лінійка виробів, до складу якої, крім звичайних PureVision, належать також лінзи для корекції астигматизму і пресбіопії  (PureVision Toric і PureVision Multifocal), свідчить про одну з важливих тенденцій світового і російського ринків контактної корекції зору: зростання уваги фахівців до корекції зору пацієнтів із більш складними аномаліями рефракції, такими як пресбиопия і астигматизм.

З презентованих за останні роки компанією CIBA Vision новинок слід згадати силікон-гідрогелеві лінзи щомісячної заміни Air Optix Aqua і торичні силікон-гідрогелеві лінзи AIR OPTIX for ASTIGMATISM. У лінзах AIR OPTIX AQUA використано нову «потрійну» систему зволоження, завдяки якій вони мають високу змочуваність поверхні, стійкість до відкладень і залишаються комфортними протягом усього часу носіння. А лінзи Air Optix for Astigmatism примітні своїм унікальним торичним дизайном, який забезпечує простий підбір цих лінз і, як наслідок, збільшує кількість підбирань торичних лінз пацієнтам з астигматизмом.

Ті ж важливі тенденції, а саме підвищення фізиологічності, або біосумісності, лінз і спрощення підбору контактних лінз пацієнтам з астигматизмом, можна помітити і в недавніх розробках компанії Johnson & Johnson Vision Care, до яких відносяться силікон-гідрогелеві лінзи ACUVUE OASYS with HYDRACLEAR Plus і торичні сілікон- гідрогелеві лінзи Acuvue Oasys for Astigmatism. Завдяки високому показнику пропускання кисню і незмінному відчуттю комфорту, що забезпечене використанням технології Hydraclear Plus, лінзи Acuvue Oasys,  можна віднести до найбільш передових силікон-гідрогелевих лінз. Наведена технологія робить їх стійкими до відкладень і до дегідратації навіть у приміщенні з низькою вологістю повітря. Тому лінзи Acuvue Oasys оптимально підходять для користувачів, які тривалий час проводять за комп'ютером, знаходяться в приміщенні з кондиціонером або в інших несприятливих для носіння контактних лінз умовах.

Останньою новинкою Johnson & Johnson Vision Care є перші в світі одноденні силікон-гідрогелеві контактні лінзи 1-DAY ACUVUE TruEye, що поєднують у собі такі важливі властивості, як високий показник пропускання кисню (у рогівку надходить до 98% кисню), високий ступінь гладкості та ефективне зволоження, що стали можливими завдяки використанню запатентованої технології Hydraclear 1.

До найбільш передових представників сегменту силікон-гідрогелевих лінз, безумовно, належать лінзи Biofinity і Avaira (Cooper Vision). В цих лінзах виробник застосував технологію Aquaform та успішно вирішив проблему багатьох силікон-гідрогелевих лінз - наявність високого модуля пружності, який негативно впливає на комфорт. З цією метою в матеріалах лінз використаний макромер силоксан з молекулярними ланцюжками різної довжини, яких задля ефективного пропускання кисню потрібно значно менше, ніж звичайного силікону. Як результат, незважаючи на мінімальний вміст силікону, контактні лінзи Biofinity і Avaira мають високі показники пропускання кисню (160 і 125 од. відповідно) і низький модуль пружності.

Зростаючою популярністю користуються нові силікон-гідрогелеві лінзи PremiO (Menicon). Виробник застосував у цих лінзах унікальні технології MeniSilk і Nanoglass, завдяки чому вдалося досягти ідеального балансу таких важливих параметрів, як гідрофільність, модуль пружності і показник пропускання кисню (Dk / t = 161 од). Наведені технології також надають лінзам PremiO високий ступінь гладкості та стійкість до ліпідних відкладень.

Силікон-гідрогелеві контактні лінзи щомісячної заміни Zeiss Contact Air, які виробляє німецька компанія Wöhlk, відповідають усім критеріям сучасної контактної корекції зору, яка робить акцент не тільки на комфорті, а й на безпеці. У цих лінз, крім високого показника пропускання кисню (Dk / t = 76 од.), досить низький модуль пружності (0,42 МПа). Піклуючись про здоров'я і комфорт користувачів Zeiss Contact Air, компанія Wöhlk не лише розробила матеріал для цих лінз, але і вдосконалила профіль краю, що сприяє оптимальному сльозообміну. Особливостями лінз Zeiss Contact Air є також двохрадіусний сферичний дизайн, периферійне асферичне сплощення і легкий зелено-блакитний відтінок, що дозволяє легко ними маніпулювати.

Компанія Bescon також пропонує споживачам високоякісні силікон-гідрогелеві лінзи NewGen Premium і NewGen Premium Toric. Завдяки своєму тонкому профілю, високому вологовмісту (45%), асферичному дизайну і високому показнику пропускання кисню (Dk / t = 120 од.), що приблизно в п'ять разів перевищує такий показник у гідрогелевих лінз, ці лінзи гарантують комфортне і безпечне носіння, а також високу гостроту зору.

До останніх досягнень в цьому сегменті, що робить його найбільш перспективним на сьогоднішній день, відносяться біосумісні силікон-гідрогелеві лінзи щомісячної заміни Clariti, одноденні лінзи Clariti 1 day і торичні лінзи Clariti Toric (всі - марки компанії Sauflon). Ці лінзи мають високий вологовміст (56%) і низький модуль пружності (0,5 МПа), що раніше для силікон-гідрогелевих лінз було абсолютно недосяжним. При цьому їх показник пропускання кисню залишається досить високим (Dk / t = 86 од.).


26.05.2017