Замовити дзвінок

+38 067 32 39 688

+38 067 32 39 688

Що таке радіус кривизни? Розбираєм основні характеристики контактних лінз

Радіус кривизни контактних лінз - це важливий параметр, який впливає на правильність підбору лінз.

 

Для кращого розуміння, можна порівняти радіус кривизни з розміром туфель. Якщо ви купили туфлі, а вони виявилися на 1 або 2 розміри більші, найімовірніше, при першому вашому виході, нога буде вислизати з них, що доставить масу дискомфорту. А якщо ваші нові туфлі виявилися меншими на 1 або 2 розмірі - варто готуватися до мозолів, болю при їх носінні.

 

Точно так само відбувається з носінням контактних лінз, якщо вам неправильно підібрали радіус кривизни.

 

Правильний радіус кривизни контактних лінз для вас може виміряти тільки лікар!

 

Радіус кривизни (ВС) м'яких контактних лінз - значення кривизни задньої поверхні лінзи. Цей показник має максимально відповідати радіусу кривизни рогівки ока. В офтальмології ця величина вимірюється в міліметрах.

 

Це одне з найважливіших значень, яке впливає на посадку лінзи на око і на комфорт її носіння. Стандартний діапазон радіуса кривизни - 7.8-9.5 мм. За допомогою спеціального апарату - авторефрактометр, окуліст визначає базову кривизну очей і в залежності від цього підбирає відповідні контактні лінзи.

 

Чому так важливо підбирати лінзи з правильною посадкою?

 

Якщо надягати більш опуклу лінзу, ніж форма очей, її рухливість буде утруднятися. Лінза буде тиснути на кровоносні судини, що призведе до почервоніння очного яблука, неприємним відчуттями і загрози запальних процесів. Якщо ж радіус кривизни лінзи буде більшим, ніж радіус кривизни рогівки, лінза занадто рухливе буде вести себе на оці. При морганні буде відчуватися дискомфорт. В такому випадку лінза може просто випасти з ока. Гострота зору також втрачається при цьому.

 

Крім дискомфорту, який пов'язаний з неправильно вибраним радіусом кривизни, слід знати ще кілька важливих моментів.

 

Однак зверніть увагу, що посадку лінз визначає не тільки радіус кривизни! На посадку лінз впливає ще дизайн задньої поверхні і діаметр лінзи. Крім того посадка і рухливість гідрогелевих лінз і силікон-гідрогелевих лінз відрізняється. Гідрогелева лінза повинна бути набагато більш рухомою на оці, ніж силікон-гідрогелева. Тому може скластися ситуація, що радіус кривизни гідрогелевих лінз у вас був, наприклад, 9.0, а в новопідібраних силікон-гідрогелевих лінзах радіус кривизни буде 8.6. При цьому і в першому і в другому варіанті посадка лінз буде правильною. Тому при бажанні поміняти одні лінзи на інші, не варто самостійно підбирати лінзи, керуючись тільки значенням радіусу кривизни. Підбирати нові лінзи повинен обов'язково фахівець.

 

Чим загрожує неправильна посадка лінзи?

 

Крута посадка в гідрогелевих лінз при неправильній базовій кривизні дуже небезпечна, тому що недостатній рівень пропускання кисню через гідрогель може привести до гіпоксії очі. З силікон-гідрогелевими лінзами гіпоксія очей при крутий посадці розвивається набагато рідше. Тому що сам матеріал силікон-гідрогель пропускає набагато більше кисню до рогівці, ніж гідрогель.

І все ж, слід чітко розуміти, що тільки досвідчений фахівець на професійному обладнанні може правильно розрахувати ваш радіус кривизни. Тільки його укладення дозволять вам правильно і без зайвих витрат підібрати відповідні контактні лінзи.


26.05.2017