Пресбіопія та контактна корекція зору
Більше половини людства після 40-45 років помічає погіршення зору – перші прояви вікової далекозорості. Це вікове порушення зору називається пресбіопія. При цьому захворюванні пацієнтам стає складно чітко бачити предмети, що знаходяться поблизу. Є й такі, хто одночасно страждає і від далекозорості, і від короткозорості. Їм доводиться користуватися двома парами окулярів в повсякденному житті: одні використовуються для читання і письма, другі – для далини.
Причина пресбіопии – зниження еластичності кришталика, втрачається його здатність змінювати фокусну відстань для розглядання предметів на різних дистанціях. Одним з найдієвіших, комфортних, естетичних і безпечних способів корекції пресбіопії є використання м'яких мультифокальних контактних лінз. Ця оптика унікальна тим, що гарантує однаково чітке зображення на різних дистанціях: поблизу, вдалечінь і на проміжних відстанях.
Мультифокальна лінза має кілька зон з різною оптичної силою, що і дозволяє бачити предмети, розташовані на різних дистанціях. Мультифокальні контактні лінзи відрізняються за формою і властивостями. Розрізняють декілька типів:
- Найпростіша конструкція лінз для корекції далекозорості – біфокальна, має дві оптичні зони (нижня – для ближньої відстані, верхня – для далини).
- Більш досконалими є концентричні мультифокальні лінзи – дві і більше оптичні зони виконані у вигляді кілець, що чергуються між собою. У різних моделях лінз центральною може бути як зона для далекого, так і зона для ближнього зору.
- Найбільш прогресивними вважаються асферичні мультифокальні лінзи. Це вдосконалена оптика, передня поверхня якої виконана у вигляді еліпса. Її перевагами є широке поле зору, відсутність спотворень периферичного зображення і мінімальна товщина.
Обираємо мультифокальні лінзи
Перш ніж купити лінзи, в обов'язково слід проконсультуватися у офтальмолога. При виборі моделі беруться до уваги параметри зору і очей (ширина зіниці), ваш вік і спосіб життя. Одним підійдуть одноденні лінзи, іншим – контактні лінзи планової заміни. Корисно буде ознайомитися і з відгуками покупців. Вони допоможуть скласти власну думку про мультифокальні лінзи від різних виробників.
Правильний догляд
Що стосується догляду за мультифокальними лінзами, то він не відрізняється від правильного догляду за будь-якими іншими контактними лінзами. Дотримуйтесь рекомендованого режиму носіння і термінів заміни, підтримуйте гігієну при маніпуляціях з контактної оптикою, регулярно очищайте і зберігайте лінзи в багатофункціональних розчинах. У нашому інтернет-магазині ви з легкістю підберете для себе оптимальний варіант як мультифокальних лінз, так і обов'язкових супутніх засобів з догляду за ними.
Нехай ваші очі будуть здорові!