Гідрогелеві лінзи – м'які еластичні полімерні контактні лінзи з високим коефіцієнтом гідрофільності.
Завдяки ультратонкому (0,05 мм) і закругленому краю лінзи абсолютно не відчуваються повіками, не травмують рогівку і практично не мають періоду звикання. Гідрогелева оптика добре утримує вологу, а її структура перешкоджає проникненню мікроорганізмів і пилу до рогівки.
З мінусів можна відзначити недостатню киснепроникність матеріалу, що не дозволяє носити лінзи в пролонгованному або безперервному режимі. Крім того, через підвищену м'якість гідрогелеві контактні лінзи менш стійкі до механічних пошкоджень і погано тримають форму, що погіршує їх експлуатаційні властивості.
Що обрати: гідрогелеві або силікон-гідрогелеві лінзи?
Вдосконалений гідрогель, а саме: гідрогель з додаванням силікону (силікон-гідрогель) значно краще пропускає кисень до рогівки, що дає виробам з нього ряд переваг:
- можливість пролонгованого і безперервного носіння (до 7 і до 30 днів, не знімаючи);
- стійкість до органічних відкладень;
- мінімальну схильність до механічних пошкоджень і втрати форми, що покращує експлуатаційні якості лінзи.
Однак, у цього виду лінз теж є свої мінуси. В першу чергу, у деяких пацієнтів спостерігається непереносимість силікону, що повністю виключає можливість використання силікон-гідрогелевих лінз. Крім того, м'якість і рівень пропускання кисню прямо пропорційні вмісту силікону в матеріалі. Чим більше силікону, тим жорсткіше лінза і нижче киснепроникність, відповідно знижується і комфорт при щоденному носінні лінз.
В цілому силікон-гідрогелеві контактні лінзи вважаються більш зручними і практичними у використанні. Висока киснепроникність і можливість тривалого безперервного носіння наділяють їх істотними перевагами перед гідрогелевимі аналогами. І все ж через несприйняття силікону деякими пацієнтами повного витіснення з ринку гідрогелевих лінз не відбувається.
Вибираємо гідрогелеві лінзи
Перш ніж купити лінзи з гідрогелю обов'язково слід пройти діагностику зору і проконсультуватися в офтальмолога. Тільки досвідчений фахівець зможе правильно підібрати оптимальні параметри лінз з урахуванням ваших індивідуальних особливостей і способу життя.
Догляд за гідрогелевими лінзами
Догляд за лінзами з гідрогелю полягає в дотриманні гігієни при будь-яких маніпуляціях з лінзами, регулярному очищенні їх від органічних відкладень, часточок пилу, косметики і т.п., а також в обов'язковому зберіганні в спеціальному гігієнічному контейнері з багатофункціональним розчином. У нашому інтернет-магазині ви з легкістю підберете для себе оптимальний варіант як гідрогелевих лінз, так і обов'язкових супутніх засобів для догляду за ними.