Замовити дзвінок

+38 067 32 39 688

+38 067 32 39 688

Гімнастика для очей: 10 легких вправ

Навіть якщо ви можете похвалитися ідеальним зором, піклуватися про збереження здоров'я очей потрібно завжди.

 

Провести цілий день за монітором комп'ютера, довго концентрувати увагу за дорогою під час автоводіння, перебувати в приміщеннях із сухим повітрям від кондиціонеру - сьогодні стало для нас звичною справою. Через перевантаження, несприятливе середовище наші очі швидко втомлюються. Це може стати причиною погіршення зору і в подальшому розвитку багатьох захворювань.

 

Повноцінний відпочинок для очей - це обов'язкова умова для їх здорового стану. Крім того, щоб давати відпочинок очам від моніторів кожну годину по 5-10 хвилин, час від часу міняти фокус, слід пам'ятати і виконувати нескладні вправи для розвитку і підтримки очних м'язів.

 

Вправи, які ми пропонуємо виконувати кожен день - прості. При цьому користь від них колосальна. Уже через кілька днів ви помітите різницю «до» і «після» тренувань очей.

 

Вправа «Пальмінг». Сядьте за стіл. Спину тримаєте рівно. Поставте лікті на стіл. Обома долонями закрийте очі так, щоб середина правої долоні була на рівні лівого ока, а середина лівої долоні на рівні правого ока. Закрийте очі. А тепер спробуйте згадати приємні життєві моменти (відпочинок на морі, зустріч з улюбленими людьми, улюблена тварина і т.д.). У такому положенні перебувайте 2-3 хвилини. Цього буде достатньо для розслаблення очей. Після потихеньку відкрийте очі і приберіть долоні, щоб поступово звикнути до яскравого світла.

 

Вправа «Нескінченність». Тримайте голову нерухомо. Очима постарайтеся намалювати знак нескінченності (горизонтальна вісімка). Чим більше буде радіус знака, тим краще для розслаблення очних м'язів. Повторіть такий малюнок декілька разів в протилежний бік.

 

Вправа «Двірники». Сядьте рівно. Протягом двох-трьох хвилин швидко моргайте. Ця вправа направлена на розслаблення очних м'язів і поліпшення кровообігу.

 

Вправа «Дивимося у вікно». Намалюйте на вікні точку маркером. Сядьте навпроти. Знайдіть у вікні яку-небудь далеку точку і тримайте на ній фокус близько 10 секунд. Після цього переведіть фокус на намальовану точку на склі. Зафіксуйте на ній погляд на 5 секунд. Таку вправу повторюйте протягом 1 хвилини.

 

Вправа «Погляд крізь пальці». Добре розслабити очні м'язи можна завдяки відсутності концентрації на чомусь одному. Виконувати цю вправу можна в будь-якому положенні: сидячи, лежачи, стоячи. Підніміть свої долоні на рівні очей. Розблокуйте пальці (як ніби віяло). Дивіться вперед крізь пальці і при цьому починайте повертати голову вправо-вліво. Досить 1 хвилини, щоб очі відпочили.

 

Вправа «Масаж». Закрийте очі. По черзі натискайте на верхню повіку трьома пальцями кожної долоні. Повторіть 7-10 разів. Це стимулює циркуляцію внутрішньоочної рідини.

 

Вправа «Міжбрів'я». Сядьте рівно. Під час вдиху погляд переведіть на міжбрів'я, затримайте його на 2-3 секунди. Повільно видихаючи, поверніть очі в початкове положення.

 

Вправа «Контрастний душ». Бажано 2 рази в день - вранці і ввечері промивати очі поперемінно. Вранці починайте з гарячої води, змінюючи її на холодному. Увечері почніть процедуру з холодної води, змінюючи її гарячою.

 

Вправа «Велике коло». Тримайте голову нерухомо. Уявіть, що навпроти вас знаходиться великий циферблат. Окресліть очима його контур, при цьому зупиняючи погляд на кожній цифрі. Робіть це за годинниковою стрілкою, потім повторіть в зворотному напрямку.

 

Вправа «Хрест». Сядьте рівно. По черзі малюйте очима лінії так, щоб в сукупності вони створювали малюнок хреста (вниз-вгору, вправо-вліво). Повторіть таку вправу 5-6 разів. Виконуйте вправу так, щоб не з'явилося відчуття втоми і дискомфорту.

 

Виконувати будь-які комплекси вправ потрібно систематично, по кілька разів на день. У такому випадку ви зможете зберегти хороший зір і відмінний стан очей дуже довгий час, не залежно від вашого роду діяльності і способу життя!


26.05.2017