Контактні лінзи vs окуляри. Що вибрати?
Гарний зір ми сприймаємо як належне. Але варто йому погіршитися, як у нас з'являється паніка і страх. Що робити? Як бути? До кого звернутись?
Якщо ви вперше зіткнулися з проблемами із зором, звертайтеся до лікаря офтальмолога. Він не дасть вам розгубитися і підбере для вас найкращий засіб корекції.
Ми не можемо сказати, що краще — окуляри чи лінзи. Та й однозначної відповіді на це питання не існує. Все індивідуально. А лікарі-офтальмологи одноголосно стверджують, що потрібно мати обидва засоби корекції. І міняти їх залежно від ситуації. Тільки в цьому випадку можна відчувати одні переваги, і зовсім не помічати недоліків.
Контактні лінзи (МКЛ)
Переваги:
-
Лінзи незамінні при активному способі життя, заняттях танцями, спортом або йогою. В них не потрібно відволікатися, поправляючи оправу на переніссі. Або боятися, що вони впадуть і розіб'ються.
-
В контактних лінзи навколишній світ видно приголомшливо чітко і без обмежень.
-
Лінзи врятують вас, якщо вам не підходять навіть найбільш стильні і дорогі оправи.
-
Любите виглядати яскраво і незвично? Значить вибирайте спеціальні відтіночні таі кольорові лінзи, що дозволяють кардинально змінити колір очей.
-
Багато часу проводите на сонці і хочете захистити очі від ультрафіолету? Більшість виробників лінз пропонує вироби із захистом від ультрафіолетового випромінювання (УФ-фільтрами).
-
Лінзи безцінні в тому випадку, коли потрібно надіти ще і окуляри (наприклад, для плавання, підстригання газону або в 3D кінотеатрі).
Якщо ви не хочете щодня доглядати за МКЛ, то можете не робити цього. Турботливі виробники вже подумали про це за вас. І створили одноденні лінзи, які можна надіти вранці і викинути ввечері. Вони не вимагають щоденного чищення і дезінфекції. А для догляду за ними не потрібно купувати розчини, контейнери, ферментні таблетки і т.д.
Недоліки:
-
Всі види контактних лінз потребують дбайливого догляду і зберігання. Виняток із правил — одноденні МКЛ.
-
Якщо лінзи неправильно одягати або знімати, вони псуються. І на відміну від окулярів їх не можна полагодити.
-
При недотриманні режиму носіння МКЛ викликають кисневе голодування рогівки. Тому лінзи, не призначені для сну, потрібно обов'язково знімати на ніч.
-
МКЛ не можна носити при респіраторно-вірусних інфекціях (ГРВІ). На час хвороби до повного одужання їх необхідно замінювати очками.
Окуляри
Переваги:
-
Окуляри легко надягаються, знімаються і не потребують спеціального догляду.
-
У будь-який момент їх можна зняти, дати очам відпочинок (наприклад, поспати в обід) і тут же знову повернути на перенісся.
-
На відміну від МКЛ, окуляри можна надіти в будь-який час, не піклуючись про особисту гігієну і чистоту рук. Це дуже зручно якщо, наприклад, у вас забруднені руки або ви їдете в поїзді.
-
Окуляри не мають протипоказань. Вони доступні кожному в будь-який момент, навіть при грипі, ГРВІ та інших інфекційних захворюваннях.
-
В сумі окуляри обійдуться дешевше, ніж лінзи.
Недоліки:
-
Якщо ви займаєтеся танцями, спортом або практикуєте йогівські асани, окуляри стануть для вас справжньою проблемою, що відволікає від занять.
-
Окуляри дуже незручні в теплу пору року. Коли обличчя потіє, вони раз у раз норовлять сповзти з перенісся.
-
Від перепаду температур очкові лінзи запотівають і заважають нормально бачити. А протирати їх не завжди є час і можливість.
-
Окуляри обмежують огляд. В них добре видно спереду, але предмети з боків не потрапляють в поле зору. І це приносить масу незручностей.
-
Багатьом людям важко підібрати «свою» оправу, яка була б до лиця. Тому вони змушені відмовитися від окулярів на користь контактних лінз.
-
Більшість користувачів навіть в зрілому віці страждає комплексом «очкарика». Тому такі люди уникають окулярів як вогню.
Так що ж вибрати?
Нагадаємо, що говорять лікарі.
Навіть якщо ви постійно носите лінзи, у вас повинні бути окуляри. Вони пригодяться на випадок хвороби або інших непередбачених обставин. А якщо ви весь час ходите в окулярах, купіть собі ще й одноденні МКЛ. Вони стануть для вас паличкою-виручалочкою. Наприклад, під час відпочинку, походу в кіно або на побачення.
Стаття оновлена 21.11.2018