Замовити дзвінок

+38 067 32 39 688

+38 067 32 39 688

Силікон-гідрогелеві лінзи маркетинговий хід чи реальна користь

Контактні лінзи - це невидимі провідники у світ чіткого та ясного зору. Багато користувачів ще пам'ятають часи, коли про існування такого непомітного засобу корекції доводилося тільки мріяти. Люди з поганим зором були змушені носити окуляри або постійно примружуватися, щоб сфокусувати чітке зображення. Сьогодні стрімкий розвиток науки та медицини надали змогу приховати проблеми із зором без громіздких пристосувань на переніссі, тому вже зараз можна відчути всі переваги зручного, безпечного і зовсім непомітного способу контактної корекції під назвою «контактні лінзи».

Види контактних лінз

Контактні лінзи виробляють із різних матеріалів, які мають різні властивості і показання до застосування. Щоб узагальнити все різноманіття цих виробів, їх поділяють на два типи: жорсткі та м'які.

Жорсткі лінзи в наш час використовують досить рідко, як правило, їх застосовують при високому ступені астигматизму, коли м'якими лінзами досягти потрібного рівня корекції не вдається.

М'які лінзи поділяються на два види:

- гідрогелеві

- силікон-гідрогелеві

Раніше всі м'які лінзи виготовляли з гідрогелю. Такі лінзи мають наступні характеристики:

- термін безперервного носіння гідрогелевих лінз не повинен перевищувати 10-12 годин;

- у них категорично не можна спати, навіть вдень;

- чим більший вміст води в лінзах, тим вище їх киснепроникність;

- велика частка вологи в лінзах робить їх надзвичайно м'якими та ніжними;

- високогідрофільні лінзи (якщо вміст води більший за 55%) на прикінці дня можуть «підсихати», викликаючи дискомфорт;

- гідрогелеві лінзи виготовляються з різними режимами заміни від одного дня до одного року.

Лінзи із силікон-гідрогелю мають наступні параметри:

- вони краще тримають форму, з ними простіше впоратися;

- вони добре пропускають повітря і надовго утримують вологу, знижуючи потребу в зволожуючих краплях;

- силікон-гідрогелеві лінзи є «дихаючими» завдяки високій киснепроникності;

- чим вищий вміст силікону в лінзі, і, відповідно, менший води, тим більше кисню потрапляє до ока;

- силікон-гідрогелеві лінзи можуть мати одноденний, двотижневий чи одномісячний режим носіння, квартальних і традиційних лінз із силікон-гідрогелю не існує.

Маркетинговий хід чи реальна користь?

Оскільки силікон-гідрогелеві лінзи ще не набули широкої популярності в нашій країні, багато хто має сумніви щодо їх користі, сприймаючи нові вироби за успішний бізнес-проект. Проте, силікон-гідрогелеві лінзи, завдяки високій (у 5 разів вище, ніж в гідогелевих) киснепроникності можуть принести реальну користь багатьом  користувачам. Особливо «дихаючі» лінзи стануть у нагоді тим, для кого є недостатніми 10-12 годин носіння лінз. Якщо вам потрібен хороший зір із самого ранку до пізнього вечора, або навіть цілодобово, ваш вибір має зупинитися саме на силікон-гідрогелевих лінзах.

Як свідчить досвід, навіть найсвідоміші користувачі час від часу засинають у лінзах з гідрогелю, що не лише викликає неприємні відчуття, але і призводить до кисневого голодування рогівки, яке може стати причиною дуже неприємних наслідків. Тому користувачам, які раніше не носили лінзи, доктора воліють призначати саме «дихаючі» лінзи, щоб уникнути проблем у разі випадкового засинання в лінзах.

Будьте здорові!


26.05.2017