Замовити дзвінок

+38 067 32 39 688

+38 067 32 39 688

Дізнайтеся правду про контактні лінзи

Чому використовують контактні лінзи?

 

Сучасні контактні лінзи є гідною альтернативою традиційним засобам корекції. Комфортні при носінні та легкі в догляді, контактні лінзи змінили на краще життя мільйонів людей, які потребують корекції зору.

Обираючи контактні лінзи, Ви отримуєте можливість приєднатися до численних прихильників активного способу життя, які використовують цей сучасний спосіб корекції зору.

Спробуйте самі та запропонуйте друзям переконатися на практиці, як зручно носити контактні лінзи на вечірці. Насолоджуйтеся свободою, яку надають контактні лінзи під час занять спортом, або елегантністю, в той час як до вечірньої сукні немає потреби надягати окуляри. У контактних лінзах Ви відчуєте себе зовсім інакше - спробуйте!

Як правильно вибрати контактні лінзи?

Якщо ви вирішили носити контактні лінзи, перш за все, необхідно відвідати офтальмолога і попросити підібрати вам контактні лінзи відомої марки і хорошої якості. У тому, що стосується марки і якості лінз, не йдіть на компроміси. Обов'язково обговоріть з лікарем, які лінзи краще підійдуть вашому стилю життя і забезпечать необхідну корекцію зору. Лікар-офтальмолог розповість про наявний асортименті лінз та підбере Вам пробні контактні лінзи. Перед підбором контактних лінз необхідно пройти офтальмологічний огляд, щоб уникнути майбутніх проблем зі здоров'ям очей (він абсолютно безболісний і займе небагато часу).

Проте, все ще існує багато невідомого про контактні лінзи. Ця публікація допоможе Вам багато чого зрозуміти, багато чому навчитися, поділитися досвідом, і що найголовніше, Ви, можливо, вирішите відвідати фахівця з підбору контактних лінз, щоб випробувати свободу, яку дарує контактна корекція зору.

Поширені міфи, пов'язані з контактними лінзами:

Почнемо з викриття найпоширеніших міфів і помилок, пов'язаних з контактними лінзами. Якщо у вас виникнуть питання за змістом статті, Ви маєте змогу звернутися за коментарями до фахівця з підбору контактних лінз. Чи використовувати контактні лінзи в майбутньому - вибір за Вами!

МІФ 1: Контактні лінзи не комфортні.

Ви впевнені? Ви коли-небудь пробували? Вам доводилося носити лінзи нового покоління? Перші контактні лінзи з'явилися багато років тому, але в останні роки в галузі матеріалів, що застосовуються для виготування контактних лінз, сталася справжня революція. Для порівняння згадайте, якого прогресу досягнуто в минулому році в сфері комп'ютерних технологій. Схожі явища відбуваються останні кілька років в галузі контактних лінз. Лінзи нового покоління надзвичайно м'які, тонкі, гнучкі і, що особливо важливо, довго залишаються вологими, забезпечуючи користувачам неперевершений комфорт. Матеріал і дизайн контактних лінз дозволяє їм відповідати індивідуальній формі поверхні ока. Контактні лінзи регулярно замінюють новими, тому вони завжди залишаються чистими, свіжими і комфортними. Контактні лінзи наразі настільки комфортні, що користувачі не відчувають їх присутності на оці.

МІФ 2: Мене непокоїть, що потрібно вставляти щось в око.

Це нормальна реакція для тих, хто ніколи не мав справи з контактними лінзами. Явище навіть має наукову назву - «покафобія», або страх доторкнутися до ока. Те, що незнайоме, спочатку завжди навіює сумніви, але всі побоювання швидко минають. Офтальмолог покаже, як правильно одягати і знімати контактні лінзи, і ви побачите, що це не складніше, ніж надягати і знімати черевики. Мільйони людей швидко опановують науку поводження з контактними лінзами, так чому не Ви? Спробуйте - і переконайтеся.

МІФ 3: Контактні лінзи призводять до інфікування очей.

Самі  собою контактні лінзи не викликають інфекційних захворювань. Запалення можуть викликати патогенні мікроби, занесені в око з поверхні брудних лінз. Виключно недолік гігієни або неправильне поводження з контактними лінзами може привести до подібних проблем. Якщо ви будете дотримуватися інструкцій офтальмолога з догляду за лінзами і не забуватимите про регулярну дезінфекцію лінз, ви зможете насолоджуватися комфортом і перевагами носіння контактних лінз без будь-яких незручностей. Важливо пам'ятати: чим частіше ви міняєте лінзи, тим краще це для здоров'я очей. Часта заміна лінз на нові знижує ймовірність утворення органічних відкладень з жирів і білків, що містяться в слізній плівці та є живильним середовищем для мікробів. Поки Ви правильно доглядаєте за лінзами, ретельно очищуєте, дезінфікуєте їх і вчасно замінюєте новими, у хвороботворних мікробів немає жодного шансу вижити і потрапити в очі.

МІФ 4: Контактні лінзи шкідливі для очей.

Сучасні лінзи виготовляють з біосумісних матеріалів, аналоги яких широко використовуються в багатьох галузях медицини. Властивості цих матеріалів дозволяють лінзам пропускати достатню кількість кисню до рогівки, тому недолік кисню при носінні лінз вже в минулому. Контактні лінзи, правильно підібрані офтальмологом, у разі дотримання правил догляду, режиму носіння та графіку заміни, є комфортним і здоровим для очей засобом корекції зору. Пам'ятайте, що контактні лінзи відносяться до виробів медичного призначення, тому ними потрібно користуватися відповідно до вказівок лікаря.

МІФ 5: Контактні лінзи не дозволяють очам «дихати».

Для здоров'я очей необхідно, щоб певна кількість кисню досягало рогівки, отже, контактні лінзи повинні пропускати досить кисню до ока. Кількість кисню змінюється в залежності від того, чи користуїтеся ви лінзами тільки вдень або не знімаєте їх навіть на ніч. Офтальмолог підбере контактні лінзи, які найкраще підходять вашому стилю життя та забезпечують необхідну корекцію зору, і, при дотриманні рекомендацій лікаря, ви можете бути впевнені, що очі не будуть страждати від нестачі кисню. Хоча матеріал контактних лінз надзвичайно важливий для повноцінного постачання до рогівки кисню, цей процес залежить і від інших факторів. Важливим є правильний догляд за контактними лінзами. Будь-які відкладення на поверхні лінз блокують проходження кисню, тому необхідно правильно очищати і дезінфікувати лінзи. Правильний догляд і своєчасна заміна контактних лінз дозволить вам оцінити всі переваги сучасних засобів контактної корекції зору.

МІФ 6: Контактні лінзи можуть зміститися поза очне яблуко.

Контактна лінза фізично не може потрапити всередину очниці. Лінзи знаходяться на передній поверхні ока або, в разі зміщення, під повіками. Око має природний захисний бар'єр, який вкриває білок ока та оточує очне яблуко під верхньою та нижньою повіками, перешкоджаючи потраплянню лінзи всередину очниці.

МІФ 7: Під час різкого руху лінза може випасти.

Завдяки анатомії людського ока м'які контактні лінзи практично не мають змоги випасти з очей. Це дає можливість користувачеві контактних лінз займатися будь-якими видами спорту. Сила, що утримує контактну лінзу на рогівці, залежить від діаметру лінзи. Саме тому жорсткі лінзи, діаметр яких зазвичай менший, погано тримаються на поверхні ока. Навпаки, правильно підібрані м'які контактні лінзи випадають вкрай рідко - це ще одна причина відвідати лікаря-офтальмолога для професійного підбору лінз.

МІФ 8: Догляд за контактними лінзами вимагає багато часу.

Правильний догляд за лінзами дуже важливий для здоров'я очей. На щастя, сучасні багатофункціональні розчини дозволили значно спростити догляд і зберігання лінз. Тривалість догляду за лінзами залежить від режиму носіння. Кращий спосіб дезінфікувати та очищати лінзи - це поміщати їх на ніч в спеціальний розчин, який зробить всю «роботу», поки ви спите. Обов'язково дотримуйтеся інструкції на приписі до багатофункціонального розчину. Якщо ви прагнете знизити клопоти з догляду до мінімуму, рекомендуємо обрати контактні лінзи щоденної заміни, такі, як 1-DAY ACUVUE MOIST. Щоранку ви будете надягати нову чисту пару лінз, а ввечері викидати використані лінзи, не піклуючись про їх очищення.

МІФ 9: Користувачам контактних лінз не можна використувати декоративну косметику.

Можна, можливо. Єдине, про що потрібно пам'ятати, - це про дотримання правильного порядку дій: накладайте макіяж після надягання контактних лінз і знімайте контактні лінзи до того, як змиватимете косметику. Застосовуючи аерозолі (лак для волосся і т.п.), не забувайте заплющити  очі, щоб найдрібніші частинки спрею не потрапили на поверхню лінз.

МІФ 10: Кольорові контактні лінзи носять тільки ті, у кого проблеми із зором.

Кольорові контактні лінзи випускаються як з певною оптичною силою для корекції зору, так і без. Тому особи з відмінним зором можуть користуватися кольоровими контактними лінзами. Але і в цьому випадку кольорові контактні лінзи потрібно обов'язково підібрати у лікаря-спеціаліста. Пам'ятайте, що, як і будь-які контактні лінзи, кольорові лінзи вимагають правильного догляду.

МІФ 11: Всі контактні лінзи однакові.

Неправда. Розвиток технологій в сфері контактних лінз дозволяє запропонувати користувачам широкий асортимент продукції з різними властивостями. Серед різноманіття існуючих контактних лінз можна виділити дві основні категорії: лінзи денного носіння і лінзи тривалого носіння (без зняття на ніч). У різних людей існують індивідуальні особливості очей, потреби в корекції зору і різні стилі життя. Тому, щоб підібрати контактні лінзи, необхідно звернутися до лікаря-офтольмолога, який перевірить Ваш зір і допоможе обрати контактні лінзи, які підходять саме Вам.

МІФ 12: Чим вищий вміст води в матеріалі контактних лінз, тим більше кисню надходить до ока.

Вельми поширена помилкова думка. Контактні лінзи нового покоління з силікон-гідрогелевих матеріалів пропускають до рогівки значно більше кисню, хоча вміст води в них нижчий, ніж у більшості традиційних м'яких гідрогелевих лінз.

МІФ 13 Контактні лінзи не можуть забезпечувати достатньо хороший зір - як окуляри.

Ми часто спостерігаємо суто протилежну ситуацію. Перебуваючи безпосередньо на рогівці, контактні лінзи корегують зір безпосередньо на поверхні очей, а не на відстані 1-2 см, як скло окулярів, тому в багатьох випадках якість зору в контактних лінзах значно краще. На відміну від окулярів, лінзи забезпечують широкий огляд і периферійний зір незалежно від напрямку погляду, тому що контактні лінзи рухаються разом з очним яблуком. Крім того, контактні лінзи не запотівають, не падають з носа, не розбиваються, їх не заливає дощем. У будь-яких видах спорту контактні лінзи набагато зручніші і безпечніші за окуляри.

МІФ 14: Я не можу носити контактні лінзи, тому що у мене астигматизм.

У минулому торичні контактні лінзи для астигматизму вироблялися з обмеженої кількості матеріалів, але інновації останніх років дозволили змінити ситуацію. Астигматизм вже не є перепоною для носіння контактних лінз.

МІФ 15: У мене пресбіопія, та контактні лінзи мені ні до чого - я користуюся окулярами лише для читання або під час роботи за комп'ютером.

Існують різні способи контактної корекції пресбіопії (коли виникає необхідність в окулярах для роботи з близькими об’єктами) - наприклад, так звана корекція «моновіжн», коли на праве і ліве око підбираються контактні лінзи з різною оптичною силою. Корекція «моновіжн» дає хороші результати при початковій пресбіопії (в середньому, у віці 45 років). Також застосовуються спеціальні мультифокальні лінзи, які мають особливі зони для дальньої та близької відстані, які забезпечують користувачам чіткий зір в умовах різного освітлення. Таким чином, пресбіопія не є перепоною для носіння контактних лінз.

МІФ 16: Дітям не можна носити контактні лінзи.

Для контактної корекції зору не існує вікових обмежень: користуватися контактними лінзами можуть як діти, так і дорослі. Останні дослідження показали, що в середньому підлітки починають носити контактні лінзи з 13 років. Контактні лінзи є виключно зручним способом корекції зору для тінейджерів, що займаються різними видами спорту та приділяють багато часу активному відпочинку.

МІФ 17: Я занадто старий, щоб починати користуватися контактними лінзами.

Люди будь-якого віку можуть користуватися перевагами, які забезпечують контактні лінзи. Єдиним обмеженням можуть бути протипоказання до носіння лінз, часто не пов'язані з віком або типом контактних лінз.

МІФ 18 Контактні лінзи надто дорогі.

Насправді вартість контактних лінз набагато нижча, ніж люди звикли думати. Завдяки розвитку новітніх технологій користувачі можуть обирати з широкого асортименту контактних лінз на ринку в залежності від типу лінз і частоти заміни. Контактні лінзи марки ACUVUE або AIR OPTIX в день обійдуться не дорожче, ніж дві поїздки на метро, ​​пачка соку або чашка кави. Лікар-офтальмолог допоможе підібрати лінзи, які найкраще підходять до вашого стилю життя, що забезпечують необхідну корекцію зору і відповідають вашому бюджету.

Діліться знаннями!

Нові відомості, які ви отримали з цієї публікації, можуть зацікавити ваших родичів і друзів. Поділіться інформацією з тими, хто Вам небайдужий!


26.05.2017